۱۵ تا از بهترین ایده‌های کسب‌و‌کار و استارتاپ در هند

0
450

باتوجه به عوامل مختلف نظیر سیاست های اقتصادی دولت، تجارت بین المللی و  یک کشور در حال توسعه، چشم انداز کسب و کار در هند آماده رشد در بسیاری از مناطق می باشد. بسیاری از مردم در هند همیشه در جستجوی ایده های کسب و کار در راستای کسب درآمد خوب از طریق راه اندازی کسب و کار خود می باشند. در این مقاله به شما بهترین ایده های کسب و کار دارای سود خوب در هند را معرفی خواهم کرد.

 1. راه اندازی انرژی خورشیدی ارزان برای منازل
 2. راه اندازی شرکت با رویکرد بازار تحویل گام آخر کالا (Last-Mile Delivery)
 3. فروشگاه محصولات ارگانیک
 4. ارائه خدمات برای تحقیقات بازاریابی
 5. تعمیرات تلفن همراه و خدمات وابسته به آن
 6. ولاگر
 7. بازاریابی همکاری در فروش
 8. برنامه ریزی رویدادها
 9. کارواش سیار ماشین
 10. کسب درآمد از طریق نویسندگی
 11. کسب و کار نظافت کفش
 12. کسب و کار فروش
 13. خدمات مشاوره
 14. فروشگاه دکوراسیون داخلی
 15. کسب و کار جواهرات

1. راه اندازی انرژی خورشیدی ارزان برای منازل

مردم در هند فرصت مناسب جهت ایجاد انرژی برای خودشان در راستای صرفه جویی در هزینه را دارند.در این ایده شما تنها تجهیزات مورد نیاز انرژی خورشیدی را خریداری و برای مردم در منازل مستقرو راه اندازی می نمایید. شما برای شروع کسب و کار از طریق این ایده، کافیست 8 نفر از افرادی که علاقمند به استفاده از این سرویس هستند را پیدا کنیدو مبلغی به عنوان پیش پرداخت از آنها دریافت نمایید. لذا شما با همین مبلغ سرمایه لازم جهت خرید تجهیزات مانند پنل خورشیدی را خواهید داشت.

نمونه موفق :

2. راه اندازی شرکت با رویکرد بازار تحویل گام آخر کالا (Last-Mile Delivery)

همانطور که اطلاع دارید، تحویل گام آخر کالا، جابجایی یکسری از محصولات از قطب حمل و نقل به مقصد نهایی که اکثرا همان افراد مصرف کننده هستند اطلاق می گردد. بدلیل عدم وجود زیرساخت جاده ای مناسب و کافی، بسیاری از شرکت های حمل و نقل در ارائه خدمات تحویل کالا به برخی مناطق روستایی دچار مشکل هستند. لذا شما با قراردادن یک انبارکالا در نواحی مرزی شهر ها، میتوانید این عملیات را انجام دهید. در اینصورت برای عملی ساختن این ایده کافیست کامیون های حمل و نقل را برای جابجایی محصولات از نقاط مرزی شهر به روستاها خریداری نمایید. بهترین محل برای پیاده سازی و استقرار این ایده، نقاطی است که دیگر شرکت های حمل و نقل تمایلی به کسب و کار در آنجا را ندارند. سرمیاه مورد نیاز این ایده خریداری کامیون های حمل و نقل و راه اندازی انبار در نقاط مرزی شهر می باشد.

نمونه موفق :

3. فروشگاه محصولات ارگانیک

همانطوری که در جریان هستید اخریا محصولات ارگانیک به استقبال بسیار خوبی روبرو شده است. زمانیکه خیلی از مردم نگران سلامتی خود هستند، تقاضا برای محوصلات تازه تولید شده و ارگانیک سالم بیشتر می شود. این رشد تقاضا به صورت ثابت وجود دارد و پتانسیل پیشرفت بیشتر در بخش لبنیات و دام ارگانیک وجود دارد که در کشور هند این کسب و کار یک تجارت سودمند می باشد.

نمونه موفق :

4. ارائه خدمات برای تحقیقات بازاریابی

در کشور هند همچنان این سرویس سود آور می باشد. در این ایده شما باید رفتار، علاقمندی، نیازمندی ها و حساسیت نسبت به هزینه  را در مشتریان تحلیل نمایید. زمانیکه شما اطلاعات کافی در این موارد را جمع آوری و بررسی نمودید، اکنون میتوانید اطلاعات مفید و معتبری را به شرکت های علاقمند به این داده ها ارائه دهید. زیرا اطلاعات بدست آمده در جهت پیشرفت  تاکتیک های بازاریابی بر اساس تقاضای مشتری به این شرکت ها کمک خواهد کرد

نمونه موفق :

6. تعمیرات تلفن همراه و خدمات وابسته به آن

در سال 2022 در کشور هند بیش از 80 میلیون کاربر دارای تلفن های هوشمند می باشند و این آمار به شکل تصاعدی با ورود برندهای متنوع افزایش خواهد داشت. بنابراین درخواست از سمت افراد جهت تعمیر تلفن همراه و خرید خدمات و لوازم جانبی افزایش می یابد.

نمونه موفق :

7. ولاگر

شاید برای بعضی افراد این کلمه نا آشنا باشد. اما ولاگر در حقیقت مخفف دو کلمه ویدئو و وبلاگر می باشد. بشکل ساده یعنی افرادی که در بلاگ های خود از محتوای ویدئویی استفاده میکنند. رشد کاربران اینترنت در هند بسیار شگفت انگیز می باشد. بر اساس یکسری آمار، در سال 2018 در حدود 10 میلیون کاربر فعال جدید  هر ماه اضافه شده است و نکته جالب اینست که در حدود 225 میلیون از این کاربرها، کاربران فعال در پلتفرم YouTube می باشند. بسیاری از کاربران اینرتنت در هند تماشاگر پلتفرم های ویدئویی مانند YouTube، TikTok، Vigo Video و Facebook می باشند. اگر شما تخصص کافی در زمینه آشپزی، آرایشگری، طراحی یا مد را دارید می توانید براحتی از طریق تولید ویدئوهای آموزشی کسب درآمد کنید. همانطور که میدانید ولاگر در YouTube بسیار شایع است. شما چانچه در خود استعداد و تخصص خاصی می بینید براحتی می توانید کانال خود را در YouTube راه اندازی کنید.با استفاده از یک دوربین میتوانید شهر خود و یا اطراف خود را به دیگران نمایش دهید. کاربران در اینترنت همینک بیشتر علاقمند به ایجاد و حفظ ارتباط نسبت به بقیه چیزها هستند.

نمونه موفق :

8. بازاریابی همکاری در فروش 

در این ایده شما محصولات دیگران را بفروش می رسانید و در ازای تبلیغ و فروش آنها کمیسیون دریافت میکنید. این نوع بازاریابی و کسب درآمد در هند روز به روز درحال افزایش است و شما میتوانید براحتی در خانه و بدون سرمایه گذاری خاصی کسب درآمد کنید. بازاریابی همکاری در فروش میتواند شامل بازاریابی محتوا و یا بازاریابی دیجیتال جهت معرفی محصولات و دریافت کمیسیون در ازای فروش آنها باشد. شما میتوانید این محصولات را از طریق روش های مختلف مانند وبلاگ، پست های شبکه های اجتماعی و تبلیغات آنلاین انجام دهید.

نمونه موفق :

9. برنامه ریزی رویدادها

از طریق سرمایه گذاری کم، شما میتوانید کسب و کار برنامه ریزی برای رویدادها را راه اندازی نمایید. همانطور که می دانید رخداد های اجتماعی زیادی مانند جشن تولد، عروسی یا سالگرد ازدواج در طول یکسال صورت میگیرد. شما میتوانید به مشتریان مخاطب خود در زمینه انتخاب و طراحی گل، سالن مراسم، انتخاب و چیدمان غذا کمک و راهنمایی نمایید و در ازای ارائه این خدمات از آنها پول دریافت کنید.

نمونه موفق :

 

10. کارواش سیار ماشین

کارواش سیار ماشین یکی از ایده های خاص و کسب و کار کوچک است که با استفاده از یک سرمایه گذاری کم قابل پیا ده سازی می باشد. کافیست شما دستگاه کارواش سیار خود را خریداری و در منزل و از طریق بستر شکبه های اجتماعی مانند اینستاگرام شروع به کسب درآمد کنید. این کسب و کار پتانسیل رشد در آینده را دارد.

نمونه موفق :

 1. کسب درآمد از طریق نویسندگی

بمبئی در هند یکی از شهرهای معروف برای نویسندگان می باشد. افراد متخصص در این زمینه از طریق دریافت یک پروژه در هر زمان و هر مکانی کا خود را شروع و به اتمام می رسانند و از این راه کسب درآمد می کنند. تنها سرمایه در این پروژه زمانی است که به هر پروژه اختصاص داده می شود. این افراد تا زمانیکه می توانند در خانه خود و بدون صرف هزینه برای اجاره محل به فعالیت خود ادامه دهند نیازی به هزینه کردن جهت راه اندازی برند خود نخواهند داشت.

نمونه موفق :

12. کسب و کار نظافت کفش

در گذشته، مردم کفش های خود را از طریق برس های قدیمی و مواد شوینده پاک می کردند. امروزه با توجه به تغییر سبک کفش ها، اگر شما دانش کافی در جهت استفاده ا مواد شیمیایی برای نظافت کفش ها را دارید. شما میتوانید از طریق این کسب و کار سودی در حدود 40 درصد با سرمایه کم را مقیاس کوچک داشته باشید. لازم است این را نیز بدانید که هند در حدود 1.25 میلیارد نفر جمعیت دارد و هر کدام دارای یک جفت کفش حداقل هستند.

نمونه موفق :

13. کسب و کار فروش

اگر بدنبال راه اندازی یک کسب و کار کوچک هستید، این ایده برای شما مناسب می باشد.در این کسب و کار شما کافیست کالای مورد نظر خود را از فروشندگان اصلی خریداری و از طریق بازاریابی آنلاین یا سنتی به مصرف کنندگان با سرمایه بسیار اندک بفروش برسانید. بعضی از کالاها مختص یکسری مناطق در کشور می باشند. برای مثال در گوجارات هند شما میتوانید براحتی پوشاک باندینی را خریداری نمایید. اما در نقاط دیگر هند این محصول راحتی در دسترس نمی باشد.

نمونه موفق :

14. خدمات مشاوره

شما می توانید مشاورین زیادی را پیدا کنید که در زمینه کاری خود متخصص می باشند. برای نمونه صاحبان مشاغل از راهنمایی مشاورین مالی در جهت حسابداری و مالیات بهره مند می شوند.

 

نمونه موفق :

15. فروشگاه دکوراسیون داخلی 

با توجه به اینکه تعداد زیادی ثروتمند در هند زندگی میکنند. این قشر از افراد تنها از طریق خرید کالاهای لوکس راضی نمی شوند. آنها تمایل دارند سطح رفاه و درآمد خود را از طریق هزینه کردن در ویلاهای گران قیمت و تجهیزات و دکوراسیون داخل آنها به دیگران نمایش دهند. یکی از کالاهای با ارزش در دکوراسیون داخلی، مبلمان می باشد. از آنجایی که طراحی، کیفیت و استایل عنصار تشکیل دهنده دگوراسیون داخلی به این کالاها ارزش بیشتری میدهد. لذا افرادی که تمایل به شروع چنین کسبو کاری دارند باید تمرکز خود را بروی این فاکتورهای مهم قرار دهند.

نمونه موفق :

16. کسب و کار جواهرات 

مردم هند بسیار به جواهرات علاقمند هستند و درخواست در این بازار در تمامی انوع جواهرات مانند مروارید، مد روز و غیره در سطح بالا وجود دارد. لذا شما میتوانید در این کسبو کار با یک سرمایه کم نیز شروع به کار کنید.

نمونه موفق :

در این مقاله من لیستی از ایده های برتر کسب و کار در هند را به شما معرفی کردم. اگر شما در هند زندگی میکنید یا با شرکت های هندی در تجارت هستید و ایده هایی را می شناسید که من در لیست خود به آنها اشاره نکردم، لطفا در بخش نظرات آن ها را بیان نمایید.

5/5 (2 Reviews)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here